חיפוש

יתרונות וחסרונות של פעילות גיבוש לצוות

יתרונות וחסרונות של פעילות גיבוש לצוות

בניית צוות התפתחה באופן קיצוני כטכניקה לפיתוח וניהול צוותים יעילים במקום העבודה. המטרה להשיג יעדים ארגוניים ארוכי טווח פיתחה את הצורך בביצוע פעילויות ODT לגיבוש צוות לעיתים קרובות.

הבה נדון כעת ביתרונות השונים של בניית צוות לארגון:

זיהוי חוזקות וחולשות

באמצעות תרגילי בניית צוות, ניתן לזהות את החוזקות והחולשות של כל חבר. בעבודה השגרתית השוטפת לא ניתן לבצע ניתוח כזה. יכולות אלו יכולות לשמש את המנהלים לגיבוש צוותים יעילים.

ישיר לעבר חזון ומשימה

פעילויות בניית צוות מגדירות את התפקיד והחשיבות של הצוות כדי שהארגון יגיע לחזונו. זה גורם לאנשים להבין את מטרות הארגון, היעדים, הייעוד והחזון של הארגון בצורה ברורה מאוד ומניע אותם לתרום לקראתו.

מפתחת תקשורת ושיתוף פעולה

פעילויות בניית צוות משפרות את היחסים הבינאישיים של חברי הצוות. זה גורם לאנשים להיות נוחים ולהכיר אחד את השני. שיתוף פעולה מפתח אמון והבנה בקרב חברי הצוות.

קובע תפקידים ואחריות

הוא מגדיר ומבהיר את התפקיד של כל חבר בצוות. יתרה מכך, החברים מקבלים אחריות פרטנית, לצד מוטיבציה לביצוע בצוות.

יוזם חשיבה יצירתית ופתרון בעיות

בצוות, אנשים מונעים לתת דעות, דעות ופתרון לבעיה מסוימת. זה מוביל לסיעור מוחות וחקירת הצד היצירתי שלהם.

בונה אמון ומוסר

על ידי ביצוע פעילויות גיבוש צוות, הארגון גורם לעובדים להרגיש מוערכים. זה מעודד אותם לפתח את כישוריהם ולבנות יחסים בינאישיים חזקים, בסופו של דבר מגביר את המורל והאמון של חברי הצוות.

מציג ומנהל שינוי

הטכניקה של בניית צוות מקלה על המנהלים לשלב שינוי ארגוני על ידי הכרת הפרטים עם השינוי ונחיצותו. זה גם עוזר בניהול שינוי כזה והשפעתו על ביצועי העבודה והצוות.

מקל על משלחת

המנהלים מוצאים לנכון יותר להאציל את העבודה לצוות ולא ליחיד. לכן, בניית צוות עוזרת למנהלים להאציל ביעילות ובצורה נאותה את המשימה לצוות.

פרודוקטיביות טובה יותר

אם הצוות נוצר בחוכמה וכל חברי הצוות עובדים בשיתוף פעולה כדי להשיג את היעדים, התפוקה של כל האנשים משתפרת. כך, הגדלת התפוקה של הצוות והארגון.

בניית צוות היא משימה לא פשוטה. צוות בעל ביצועים גבוהים יכול להגשים את היעדים הארגוניים. עם זאת, צוות לא יעיל עלול להוביל לבזבוז זמן ומשאבים של הארגון.

לכן, אנו יכולים לומר שישנן גם השפעות שליליות מרובות של בניית צוות, שהן כדלקמן:

מפתחת קונפליקט

לעיתים, הצוות חסר תיאום והבנה בין חבריו. זה מוביל לעימותים והתנגשויות בתוך הצוות, ומכאן מקטין את היעילות והפרודוקטיביות. הרבה זמן מבוזבז בניהול קונפליקטים שכזה.

חברי צוות לא פרודוקטיביים או Freeride

לעיתים, חלק מחברי הצוות אינם תורמים הרבה לביצועי הצוות. אנשים כאלה נחשבים לחברי צוות רכיבה חופשית. הם מתגלים כלא יעילים ופחות פרודוקטיביים עבור הצוות.

עלול להוביל לאי שיתוף פעולה

כל אדם שונה אחד מהשני. חברי הצוות חסרים לעיתים שיתוף פעולה ואחדות. אי שיתוף פעולה זה בין חברי הצוות מוביל לבזבוז מאמצים ומפריע לביצועי הצוות בכללותו.

קשה להעריך ביצועים אישיים

לא משנה מה התוצאה או התוצאה שהארגון מקבל על ידי בניית צוות היא ההישג או הכישלון של הצוות. בדרך כלל, הארגון מתעלם מהתרומה של כל חבר בנפרד תוך תגמול המאמצים של כל הצוות.

כרוך בעלות

פעילויות גיבוש צוות דורשות זמן וכסף. יתרה מכך, הרבה זמן, עלויות ומשאבים נצרכים בהבטחת תיאום, איזון, משוב, קבלת החלטות וניהול קונפליקטים בתוך הצוותים שנוצרו.

בעיות אחריות ואמינות

במקרה של כישלון, קשה לגלות את הסיבה. חברי הצוות לפעמים לוקחים על עצמם את האחריות על עבודתם, ומעמידים את החברים האחרים באחריות לתוצאה הבלתי חיובית. במקרה של הצלחה, חברי הצוות עסוקים בלקיחת הקרדיט בעצמם, תוך התעלמות מהמאמצים של כל הצוות ביחד.

תוכן עניינים