חיפוש

מהם היתרונות של לימוד אנגלית בגיל צעיר?

לימוד אנגלית למתחילים

הורים רבים מבינים את החשיבות של לימוד אנגלית למתחילים בגיל צעיר, אבל הם לא רואים בזה בראש סדר העדיפויות או חושבים שללימוד שפה אחרת בגיל צעיר עשויה להיות השפעות שליליות על ילדם. זה בעצם בדיוק ההפך. מחקרים רבים מצביעים על כך שהזמן הטוב ביותר להציג שפה שנייה לילדכם הוא לפני גיל עשר. בשלב מוקדם זה של החיים, השפה נלמדת ונרכשת מהר יותר, נשמרת טוב יותר, ומדברת בהגייה יוצאת דופן.

מהם היתרונות של לימוד אנגלית מוקדם?

הם לומדים מהר יותר וקל יותר

בגיל צעיר, ילדים שומרים מידע כמו ספוגים. מוחו של ילד נועד לקלוט מידע חדש באופן לא מודע. יתרון נוסף הוא שילדים חושבים בצורה פשוטה יותר ממבוגרים. הם משתמשים בפחות מילים, מבני משפטים פשוטים יותר וחושבים פחות מופשטת. ילדים שלומדים שפה שנייה בשלב מוקדם, אינם מוצפים מהמשימה של העברת מחשבותיהם ורגשותיהם המופשטים. יש להם גם זמן בצד שלהם. הם יכולים להתחיל בקטן, ולהתקדם לאוצר מילים מתקדם יותר ולרמה גבוהה יותר של תקשורת.

הם מתכוננים להפוך לפותרי בעיות

מוחו של הילד פועל ללא הרף כשהם מנסים להבחין באיזו שפה לדבר ומתי. חוקרים מצאו שילדים דו-לשוניים נוטים לקבל ציון גבוה יותר במבחנים סטנדרטיים וגם מצטיינים בתכנון, ריכוז וריבוי משימות.

מגדיל את הזדמנויות חיים עתידיות

כולנו רוצים להגדיר את הילד שלנו להצלחה ולוודא שיש לו הזדמנויות לעתיד מזהיר ומוצלח. חברות רבות דורשות מהעובדים שלהן לדבר שפה שנייה, וברוב המקרים, אנגלית חייבת להיות אחת מהשפות ברשימה. אנגלית היא השפה האוניברסלית שאנשים משתמשים בה כדי לתקשר כאשר הם לא חולקים את אותה שפת אם. לילדים שלומדים אנגלית כשפה שנייה, יהיו הזדמנויות מדהימות לטייל ברחבי העולם ולהכיר תרבויות אחרות.

מונע מחלות עתידיות הקשורות לגיל‍

מחקרים הראו שאנשים הדוברים שפה שנייה יכולים למנוע אלצהיימר עד 4,5 שנים. זו יכולה להיות תוצאה של האימון שמוח דו לשוני חווה כשהוא מסנן ללא הרף מידע בשתי שפות.

אף פעם לא מוקדם מדי עבור ילדכם להתחיל ללמוד אנגלית. זה כיף, מקדם התפתחות בריאה והיתרונות הקוגניטיביים והחברתיים הרבים יימשכו כל החיים. הדבר הטוב הוא שאתה לא צריך להיות שוטף באנגלית כדי שילדך יתחיל ללמוד. ישנם משאבים רבים, הן מקוונים והן לא מקוונים, שיכולים לעזור ליצור סביבת למידה מהנה וחינוכית עבור ילדיכם.

תוכן עניינים