חיפוש

מדוע חשובה התנדבות בתפקיד אישי ומקצועי

מדוע חשובה התנדבות

עזרה לזולת בזמן הצורך שלהם היא דרך מצוינת להתחבר לקהילה שלך. ההתנדבות משפיעה על כל המעורבים והיא מאמץ מתגמל עם יתרונות רבים. הבנת ההטבות של התנדבות ומדוע עליך לעשות זאת בעצמך כדי לעזור לך להחליט אם הדרך הזו היא משהו שאתה רוצה להמשיך הלאה. במאמר זה נדון מדוע חשובה ההתנדבות, נסביר את היתרונות של ההתנדבות ונגלה מקומות להתנדב.

מדוע חשובה ההתנדבות?

התנדבות חשובה מכיוון שהיא מאפשרת לאנשים לעזור לאחרים בצורה חסרת אנוכיות. כאשר אנשים מתנדבים הם עשויים לבחור לעזור לאנשים, לתמוך במטרות פילנתרופיות ולספק סיוע לקהילה המקומית שלהם. בנוסף, התנדבות מועילה לכולם והיא דרך נהדרת להשפיע לטובה על הקהילה.

יתר על כן, התנדבות בעמותה לנזקקים חשובה עבור ארגוני צדקה מסוימים מכיוון שהם עשויים להיות תלויים אך ורק בעבודה התנדבותית על מנת לפעול. לדוגמה, ארגונים מסוימים ממומנים בחלקם דרך הממשל המקומי או הפדרלי ולכן אין להם את הכספים לשלם לכל אחד מאנשי הצוות שלהם משכורת. באופן זה, ארגונים אלו מנצלים קבוצות של מתנדבים ללא שכר על מנת לתפקד. לאחר מכן, ארגון הצדקה יכול להישאר פעיל, בעוד המתנדבים מסוגלים לעזור לנזקקים.

יתרונות ההתנדבות

ישנם יתרונות אישיים ומקצועיים רבים הקשורים להתנדבות, כגון:

יתרונות אישיים בהתנדבות

 • מקדם בריאות טובה: התנדבות יכולה לעזור לשמור על בריאות נפשית ופיזית חיובית למתנדב. אדם שמתנדב עשוי לראות עלייה בביטחון העצמי שלו מכיוון שעזרה לזולת יכולה לספק הרגשה של הישג. בנוסף, התנדבות יכולה לעזור להפחית את הסיכון של אדם לדיכאון מכיוון שהתנדבות מחברת אותך עם אנשים אחרים ומספקת הזדמנויות לאינטראקציות חברתיות חיוביות. התנדבות עוזרת גם לשמור על בריאותו הגופנית של האדם, שכן סביר להניח שאתה מזיז או מרים מגוון רחב של פריטים, או לכל הפחות מזיז את הגוף שלך ומתאמן.
 • בונה מיומנויות בינאישיות: התנדבות מסייעת לאנשים לבנות מיומנויות בינאישיות ולתקשר עם מתנדבים אחרים, מה שמספק את הבסיס ליצירת קשרים חברתיים. אם אדם רואה את עצמו ביישן או מופנם, רישום לעבודה התנדבותית יכולה לספק הזדמנויות לתקשר עם אנשים אחרים ולהתחבר לקהילה. כתוצאה מכך, הפרט יכול לשפר את כישוריו הבינאישיים והתקשורתיים.
 • יוצר קשרים חדשים: כמתנדב, לאנשים יש הזדמנויות להכיר אנשים חדשים ואולי להתיידד עם אנשים שאולי לא פגשו אחרת. קשרים חדשים אלו נוצרים באמצעות האינטרס המשותף שיש לשני הצדדים בעבודה ההתנדבותית. בנוסף, התנדבות היא דרך מצוינת ליצור אינטראקציה עם הקהילה שלך ולהיות מעורב בשכונה שלך.
 • מקדם אושר: התנדבות יכולה להביא שמחה ואושר למתנדב על ידי מתן הזדמנויות לעזור לנזקקים. באופן דומה, התנדבות יכולה להוסיף הזדמנויות לחוויות מרגשות וחדשות לחייך ויכולה לאפשר לך לעסוק בתחומים אחרים שמעניינים אותך. לדוגמה, אם אתה עובד כרואה חשבון ובדרך כלל עובד בתוך הבית, ייתכן שתמצא את זה מועיל להתנדב במקלט לבעלי חיים או בארגון לבניית בית כדי שיהיה לך יותר זמן בחוץ.

יתרונות מקצועיים בהתנדבות

 • גלה מסלול קריירה: מכיוון שהתנדבות מספקת לאנשים חוויות חדשות, הפיכתך למתנדב יכולה לעזור לך לגלות את מסלול הקריירה האידיאלי שלך. אם עבודת ההתנדבות שלך עולה בקנה אחד עם התשוקות שלך, התנדבות יכולה לעזור לך לקבוע אם קריירה בתחום זה תעניין אותך. בנוסף, התנדבות מספקת מידע קריירה חשוב לגבי הרגלי העבודה וההעדפות שלך. לדוגמה, אתה עשוי לגלות באמצעות התנדבות שאתה מעדיף לבצע משימות אדמיניסטרטיביות לעומת מכירות או משימות מונעות ביצועים. בסופו של דבר, התנדבות יכולה לעזור לך להחליט באיזה מסלול קריירה לקחת ויכולה לעזור לך להעריך את יעדי הקריירה שלך.
 • הישאר מעודכן: ההתנדבות מאפשרת לך להישאר מעודכן בכל שינוי בחברה העובדת. מתנדבים מסוגלים לשפר את מערך הכישורים הייחודי שלהם וללמוד מיומנויות חדשות באמצעות התנדבות, המועילה לכל עבודה. לדוגמה, אם אתה מתנדב בספרייה מקומית, אתה עשוי ללמוד כיצד להשתמש בתוכנות מתקדמות או בטכניקות גיליון אלקטרוני יעילות יותר שבהן תוכל להשתמש בהמשך הקריירה שלך.
 • מספק אתגרים: אנשים עשויים לגלות שמשימות מסוימות מאתגרות, במיוחד אם הם מתנדבים בתעשייה שאינה מוכרת לך. בדרך זו, התנדבות יכולה לספק אתגרים מעוררים שיכולים לעזור לך ללמוד מיומנויות חדשות על מנת לחזק את מערך המיומנויות שלך. התנדבות בתחום חדש עבורך היא דרך מצוינת לבלוט את קורות החיים שלך מכיוון שהם מראים למעסיקים פוטנציאליים שאתה מוכן לקבל אתגרים.
 • למצוא עבודה: לעיתים, התנדבות עלולה לגרום לכך שהמתנדב יתקבל לעבודה בארגון. כאשר ארגון מחפש לעבוד באופן פנימי, סביר להניח שמנהלי המגייסים יתחילו להסתכל על תפקידים פנימיים כגון אלו שהתנדבו בעבר בארגון. אנשים שמתנדבים ואז פונים לתפקידים בתשלום כאשר הם זמינים עשויים להיות בעלי יתרון על פני עובדים חיצוניים. לדוגמה, אם אדם מתנדב בסוכנות כבר שלוש שנים, הוא כבר מכיר את עובדי הסוכנות, את המדיניות והנהלים ואת תרבות החברה.

דרכים להתנדב

ישנן דרכים רבות בהן תוכל להיות מתנדב פעיל בקהילה שלך, כגון:

 • חונכות סטודנטים
 • שיחה או משחק עם קשישים במרכז קשישים
 • שירה, ריקוד וקריאה לקשישים במרכז גיל הזהב
 • ארגון פעילויות ואירועים צהרונים לנוער בסיכון
 • אימון קבוצת ספורט נוער מקומית
 • ליווי חולי בית חולים
 • מטיילים עם כלבים בבית מחסה לבעלי חיים
 • בניית בתים
 • מיון ואחיזת ספרי ספרייה
 • ניקוי הכלים בבית תמחוי
תוכן עניינים