חיפוש

5 יתרונות של סידורי פרחים

5 יתרונות של סידורי פרחים

אנחנו מסדרים פרחים משחר הימים. למעשה, עדויות ארכיאולוגיות מראות שהמצרים הקדמונים קישטו קברים וכנסיות בזרי פרחים עדינים; וההיסטוריה הכתובה מראה שכמעט כל תרבות עלי אדמות לקחה חלק בתרגול של סידור פרחים בנקודת זמן כלשהי.

במשך שנים רבות, פשוט הנחנו שהאובססיה של האנושות לסידורי פרחים היא תוצאה ישירה של יופי הטבע: פרחים הם בהירים, תוססים ועדינים, כך שנראה הגיוני להניח שנמשך אליהם מסיבות אסתטיות גרידא.

עם זאת, המדע האחרון מצביע על קישור עמוק יותר. מחקר שנערך על ידי אוניברסיטת רוטגרס וקומץ מוסדות מחקר אחרים, בעלי שם לא פחות, מצביע על כך שפרחים למעשה מעוררים תגובה ישירה מהמוח שלנו: מפעילים אשדים של כימיקלים שמחים ומרחיקים את הלחץ.

אם חיפשתם תירוץ למלא את הבית או המשרד שלכם עם זרי פרחים, רשמנו 5 יתרונות מוכחים:

1 – פרחים מחזקים את מצב הרוח שלך

מחקר בן 10 חודשים שנערך על ידי ד"ר הווילנד-ג'ונס מאוניברסיטת רוטגרס הראה שצפייה בפרחים מעלה באופן מיידי את מצב הרוח שלך.
במהלך המחקר המדובר, המשתתפים קיבלו פרחים במרווחים אקראיים ולאחר מכן התבקשו לדווח על רמות שביעות הרצון או הרווחה שלהם. כמעט כל מי שהיה מעורב במחקר אמר שהם מרגישים מאושרים יותר לאחר שקיבלו פרחים, וכמות ניכרת דיווחה גם על תחושות של התרוממות רוח, התרגשות והכרת תודה.
לד"ר הווילנד-ג'ונס, זה מצביע על כך שראיית פרחים עלולה לעורר שחרור של דופמין וכימיקלים אחרים לתחושה טובה במוח שלנו, וההשפעות כה עמוקות שמדענים בוחנים כעת את השימוש בפרחים כטיפול אמיתי בדיכאון ו חֲרָדָה

2 – סידורי פרחים מקדמים רגיעה שלווה

יש סיבה לכך ששמנים אתריים קמומיל ולבנדר משמשים כדי לקדם הרפיה: לרבים מהריחות הטבעיים שמייצרים פרחים יש השפעה מרגיעה על הגוף, ונשימה פנימה ריח של סידור פרחים הוכחה כגורם לשחרור תחושה- כימיקלים טובים שיכולים לעזור לך להירגע.
מאמר מחקר שפורסם בכתב העת Journal of Physiological Anthropology הראה גם שעצם הצפייה בחבורה של 30 ורדים ללא ריח יכולה לעזור להפחית את קצב הלב שלך.
המנגנון המדויק שמספק את האפקט הזה לא מובן במלואו, אבל חוקרים חושבים שהיכולת להתחבר מחדש לטבע ולצפות במשהו מנותק מהלחצים של חיינו המודרניים העמוסים מספיקה כדי לקדם רגיעה בפני עצמה, והיינו קשה להתווכח!

3 – פרחים מסייעים לזיכרון ולהיזכרות

בדיקות שנערכו על ידי אוניברסיטת ליבק מראות שהריחות שמייצרים פרחים מסוימים יכולים גם לסייע ביצירת זיכרון.
למעשה, לאנשים שנחשפו לריח של ורדים הוכח שיש סיכוי גבוה מהממוצע להיזכר במידע שקיבלו רגעים לפני שנחשפו לריח, ומדענים בוחנים כעת הזדמנויות להשתמש בריחות פרחים לטווח ארוך. מאיצי זיכרון.
זה לא אומר שמילוי המשרד שלך בפרחים ימנע ממך לשכוח את המפתחות שלך, אבל זה אומר שחשיפה עקבית לפרחים מסוימים יכולה לעזור למוח שלך לבנות נתיבים עצביים חזקים ולפתח יותר זיכרונות.

4 – סידורי פרחים מעודדים סוציאליזציה

מחקר שפורסם ב-Evolutionary Psychology הראה שמתן לאנשים פרח בזמן שהם נוסעים איתם במעלית עודד אינטראקציות חברתיות חיוביות וסיכוי גדול יותר להתנהגות מליטה.
ממצאים אלה נבדקו על ידי שכפול המחקר עם עטים לקידום מכירות ומתנות אחרות, אך אף פריט אחר לא נמצא יעיל כמו פרח, מה שמצביע על כך שלפריחה של הטבע יש יכולת מיוחדת לעודד סוציאליזציה.
אם זה בגלל שאנחנו מוצאים אותם מנחמים, מרגיעים או מרגיעים עדיין לא ממש ידוע, אבל אתה עדיין יכול לנצל את הכוחות הטבעיים שלהם על ידי הצבת סידורי פרחים בחדרים כדי לעודד התנהגות חברתית.

5 – פרחים מעודדים חשיבה יצירתית

מחקר בן שמונה חודשים שנערך על ידי אוניברסיטת טקסס A&M הראה שעובדים הציגו ביצועים טובים יותר במגוון מבחני יצירתיות אם צפו בפרחים לפני שהתחילו. שוב, זה יכול להיות קשור לאופי המרומם באופן טבעי של פרחים או לתגובה כימית עמוקה כלשהי, אבל הנקודה היא שאם אתה רוצה לעודד יצירתיות במשרד או בבית, צרור פרחים טריים עשוי להיות פתרון יעיל.

לסיכום

תוצאות אלו נבדקו גם באמצעות מגוון פרחים שונים, אז זה תלוי בך איך אתה מקשט!
אם יש לך שאלות כלשהן לגבי המחקרים שציטטנו כאן, או שאתה רוצה לדעת יותר על קישוט בפרחים, נשמח לעזור לך יותר. יש לנו ניסיון של שנים בסידורי פרחים, ונמצא במיקום טוב לעזור לך ליצור מרכז ויזואלי מדהים למשרד או לבית.
אנחנו גם יותר נשמח לדון איתך ביתרונות של פרחים – פשוט שלח לנו הודעה באמצעות טופס יצירת הקשר באתר שלנו, וחבר בצוות שלנו ייצור איתך קשר.

תוכן עניינים