חיפוש

למה חשוב לעשות סקס בזוגיות

סקס בזוגיות

במערכת יחסים תומכת, ישנם יתרונות רבים לקיום יחסי מין. שיעורים גבוהים יותר של פעילות מינית קשורים לשינויים חיוביים, כגון לחץ דם נמוך יותר, לחץ מופחת, אינטימיות רבה יותר ואפילו שיעור גירושים נמוך יותר.

אמנם אין כללים שמתאימים לכולם כשמדובר בתדירות מין אידיאלית, אבל אנחנו חולקים תובנות מהמחקר האחרון.

מאמר זה דן גם עד כמה סקס חשוב במערכת יחסים, מדוע זה יכול להיות חשוב לקיים יחסי מין, כמה מהיתרונות שעשויים להיות לו וסטטיסטיקה על התדירות שבה זוגות מקיימים יחסי מין. זה אפילו מכסה אתגרים שאתה עלול להתמודד מולם כזוג מיני ומה אתה יכול לעשות אם אתה רוצה להגדיל את כמות המין במערכת היחסים שלך.

מדוע סקס חשוב במערכות יחסים

האם מערכת יחסים יכולה להתקיים ללא סקס? כן. סקס לא תמיד הכרחי. אבל זה יכול להיות חלק חשוב ממערכת יחסים בריאה ומספקת.

כמה חשוב המין יכול להשתנות מאדם אחד למשנהו. אנשים מסוימים עשויים להרגיש שלהיות זוג מיני הוא חיוני לחלוטין. אחרים עשויים להרגיש שסוגים אחרים של אינטימיות וחיבור חשובים יותר.

כמה מהסיבות שאתה עשוי להרגיש שסקס חשוב במערכת יחסים כוללות:

 • מרגיש קרוב יותר לבן הזוג שלך
 • מראה חיבה לבן הזוג שלך
 • למצוא סקס מהנה ומהנה
 • רצון להביא ילדים לעולם
 • מרגיש בטוח וסקסי
 • הפגת מתח

מחקרים מראים כי קיום יחסי מין תכופים יכול למלא תפקיד ברווחתו הכללית של האדם. קיום יחסי מין לעתים קרובות קשור ליותר חיבה. כאשר זוגות חווים יותר חיבה, הם גם נוטים יותר לקיים יחסי מין תכופים יותר.

היתרונות של סקס במערכות יחסים

מעבר ליתרונות האישיים עבורך ועבור בן/בת הזוג, סקס קבוע תומך במערכת יחסים בריאה במספר דרכים. לדוגמה, האוקסיטוצין המשתחרר במהלך יחסי מין מגביר את תחושת הקשר ומשפר את האינטימיות הרגשית.

סקס במערכת יחסים מונוגמית מגביר את רמת המחויבות והקשר הרגשי שלך עם האדם האחר. הבעת אהבה באמצעות סקס מגדילה את הסבירות של זוגות להישאר ביחד. כתוצאה מכך, יחסי מין קשורים באופן חיובי לשיעור גירושים נמוך יותר.

יתרונות פסיכולוגיים של מין

ישנם יתרונות רגשיים ופסיכולוגיים רבים בעשיית אהבה (מין קשור מאוד לאיכות חיים טובה יותר). חלק מהיתרונות הללו כוללים:

 • דימוי עצמי טוב יותר: סקס יכול להגביר את ההערכה העצמית ולהפחית תחושות של חוסר ביטחון, מה שמוביל לתפיסות חיוביות יותר של עצמנו.
 • שיעורי אושר גבוהים יותר: על פי מחקר משנת 2015 שנערך בסין, יחסי מין יותר בהסכמה ומין באיכות טובה יותר מגבירים את האושר.
 • יותר קשר: כימיקלים במוח משתחררים במהלך יחסי מין, כולל אנדורפינים, אשר מפחיתים עצבנות ותחושות דיכאון. הורמון נוסף, אוקסיטוצין ("תרופת החיבוק") מתגבר עם גירוי הפטמות ופעילות מינית אחרת. אוקסיטוצין עוזר לטפח תחושת רוגע ושביעות רצון.
 • הקלה במתח: מתח כרוני עשוי לתרום להורדת תדירות המין. עם זאת, סקס יכול להיות טכניקה יעילה לניהול מתח. סקס מפחית את הורמוני תגובת הלחץ, כמו קורטיזול ואדרנלין (אפינפרין), עם השפעות שנמשכות גם למחרת.
 • איכות שינה משופרת: אורגזמות מעוררות את שחרור ההורמון פרולקטין, המסייע לשינה.

יתרונות פיזיים של סקס מוגבר

זה די אינטואיטיבי להבין איך סקס משפר את הבריאות הרגשית, אבל יש גם מספר יתרונות פיזיים ממין. חלק מאלה כוללים:

 • כושר גופני טוב יותר: סקס הוא סוג של פעילות גופנית. לפי איגוד הלב האמריקני, פעילות מינית שווה ערך לפעילות גופנית מתונה, כמו הליכה מהירה או טיפוס של שתי קומות מדרגות. תנועת המין יכולה להדק ולחזק את שרירי הבטן והאגן. עבור נשים, טונוס שרירים משופר משפר את השליטה בשלפוחית ​​השתן.
 • תפקוד מוחי משופר: מחקרים ראשוניים על חולדות מצאו שקיום יחסי מין תכופים יותר נמצא בקורלציה עם תפקוד קוגניטיבי טוב יותר וצמיחה של תאי מוח חדשים. יתרונות דומים נצפו מאז במחקרים בבני אדם. מחקר משנת 2018 של למעלה מ-6,000 מבוגרים קישר יחסי מין תכופים עם ביצועי זיכרון טובים יותר אצל מבוגרים בגילאי 50 ומעלה.
 • תפקוד חיסוני משופר: להיות יותר פעיל מינית יש השפעות חיוביות על תפקוד מערכת החיסון. סקס קבוע עשוי אפילו להוריד את הסבירות שלך להצטנן או לשפעת.
 • רמות כאב נמוכות יותר: האנדורפינים ממין מעודדים יותר מסתם תחושת רווחה ורוגע. נראה כי אנדורפינים מיניים גם מפחיתים מיגרנה וכאבי גב.
 • ירידה במשקל: קיום יחסי מין במשך 30 דקות שורף בממוצע 200 קלוריות. הכימיקלים המתגמלים במוח המשתחררים במהלך יחסי מין יכולים להכניע את התשוקה לאוכל ולתמוך בירידה במשקל.
 • השפעות לב חיוביות: פעילות מינית פין-נרתיק (אך לא אוננות) נקשרה עם לחץ דם סיסטולי נמוך יותר. לחץ דם מוגבר מגביר את הסיכון למחלות לב ושבץ מוחי. פעילות מינית עוזרת להרחיב את כלי הדם, מגבירה את אספקת החמצן וחומרי הזנה בכל הגוף תוך הפחתת לחץ הדם.
 • יתרונות גופניים נוספים: פעילות מינית יותר מגבירה את החשק המיני ומגבירה את שימון הנרתיק. קיום יחסי מין תכופים קשור לתקופות מחזור קלות יותר וכאבי מחזור פחות כואבים. בנוסף, חוש ריח משופר, שיניים בריאות יותר, עיכול טוב יותר ועור זוהר עשויים להיות קשורים לשחרור ההורמון DHEA על ידי הגוף לאחר אורגזמה.

מה התדירות לקיום יחסי מין?

כאשר שוקלים באיזו תדירות בני זוג צריכים לקיים יחסי מין, מחקר משנת 2015 מצא כי רווחה כללית קשורה לתדירות מינית, אך רק במידה מסוימת. שביעות הרצון ממערכת היחסים השתפרה בהדרגה מחוסר סקס עד לקיום יחסי מין פעם בשבוע, אך לא עשתה זאת. השתפר עוד יותר (ולמעשה ירד במקצת) מעבר לנקודה זו.

מפגש מיני אחד בשבוע הוא די עקבי עם הממוצע הנוכחי. עם זאת, חיינו העמוסים יותר ויותר עשויים להפריע לקיים יותר סקס. בהשוואה לתדירות המין בשנות ה-90, מבוגרים ב-2010 קיימו יחסי מין תשע פעמים פחות בשנה.

למרות שהתדירות יורדת לעתים קרובות עם הגיל, פעילות מינית אצל מבוגרים נשארת חשובה. באופן כללי, זוגות נשואים מבוגרים נוטים לקיים יחסי מין לעתים קרובות יותר מאשר בני גילם לא נשואים באותה קבוצת גיל.

סיכונים פוטנציאליים של קיום יותר סקס

פעם האמינו שמין מגביר את הסיכון לסרטן הערמונית. עם זאת, מחקר משנת 2016 גילה כי גברים שהיו להם יותר יציאות (21 או יותר בחודש) היו בעלי סיכוי נמוך יותר לפתח את המחלה מאשר גברים שהיו להם פחות יציאות (שבע או פחות בחודש). מכיוון שסרטן הערמונית הוא הגורם השני למוות הקשור לסרטן בגברים, ראוי לציין השפעה זו.

עבור חלק, מין עשוי להגביר את הסיכויים להתקף לב. למרות הסיכון הזה, תדירות סקס גבוהה יותר עשויה לעזור. מחקר משנת 2011 מצא שפעילות מינית סדירה מפחיתה התקפי לב. מין, יחד עם צורות אחרות של פעילות גופנית, הוא מגן. אבל פרצי פעילות נדירים מעמיסים על הלב.

דברו על הפעילות המינית שלך עם הרופא שלך כדי להעריך את הסיכונים שלך.

אתגרים של סקס רגיל

למרות שמין יכול להיות חשוב בזוגיות, ישנם מגוון גורמים שיכולים להפוך את היותם זוג מיני למאתגר יותר. גיל, הורמונים, ילדים, מתח, מצבים רפואיים וקשיי מערכת יחסים יכולים לשחק תפקיד בתדירות שבה זוגות עוסקים במין.

הגיל ממלא לעתים קרובות תפקיד בתדירות המין, בעיקר בשל ירידה ברמות הורמוני המין ככל שאנשים מתבגרים. לפעמים, שמירה על חיי מין פעילים היא קשה או בלתי אפשרית בגלל מצבים פיזיים או פסיכולוגיים.

בני אדם מחווטים להשתוקק לאינטימיות של סקס. חוסר מין יכול להוביל אנשים במערכת יחסים להתרחק ואולי, לחפש מקום אחר. עבודה עם מטפל זוגי מורשה יכולה לעזור להתמודד עם הפער הזה ולמנוע בעיות מלחלחל לאורך הנישואים שלכם.

דרכים לבנות אינטימיות מחוץ לסקס

זוגות יכולים לשמור על מערכת יחסים חזקה ובריאה למרות המחסומים הללו על ידי הסתכלות על דרכים לא מיניות לשיפור האינטימיות. רעיונות שכדאי לשקול כוללים:

 • התכרבלות בזמן צפייה בסרט או ישיבה בפארק
 • עושים יחד פעילויות ששניכם נהנים, כמו ריקוד
 • נותן חיבוקים ונשיקות תכופות
 • מחזיקים ידיים כשאתם הולכים יחד
 • מבלים זמן בדיבור אחד עם השני

איך להגביר את הסקס במערכת היחסים שלך

תדירות המין יכולה, ולעיתים קרובות משתנת עם הזמן. אבל זה לא אומר שתדירות המין חייבת להיות מגלשה בלתי ניתנת לעצירה בירידה. אם אתה תוהה אם זה אפשרי שסקס יהיה טוב כמו כשהתאהבת לראשונה, התשובה היא כן. סקס ואינטימיות יכולים להשתפר ככל שהקשר שלכם מתבגר. זה עשוי רק לדרוש קצת עבודה נוספת.

לעתים קרובות אומרים שאיבר המין הגדול ביותר הוא זה שבין האוזניים. קיום יחסי מין לעתים קרובות יותר מבלי להתחבר רגשית או להגביר את התקשורת לא צפוי לייצר שיפורים מתמשכים במערכת היחסים שלכם. ניהול מתח הוא גורם מפתח נוסף לחיי מין בריאים.

אם אתה תמיד מחכה לרמת הרצון שלך שתתאים לזו של בן הזוג שלך, ייתכן שאתה מחכה הרבה זמן. במקום זאת, תקשר את הצרכים שלך ועבדו יחד כדי למצוא מדיום מאושר.

לסיכום

סקס יכול להיות חלק מועיל ממערכת יחסים בריאה. מחקרים מראים שזוג ממוצע בארה"ב מקיים יחסי מין בערך פעם בשבוע. תדירות המין נוטה לרדת עם הגיל, וגורמים אחרים כולל מתח, ילדים ובריאות כללית יכולים גם הם להשפיע על הרצון של אדם למין. זוגות מיניים שרוצים להגביר את התדירות שלהם צריכים להתמקד בתקשורת הצרכים שלהם ובעבודה משותפת.

תוכן עניינים