חיפוש

3 יתרונות של משחק Fortnite

3 יתרונות של משחק פורטנייט

ראית את הריקודים. אתה בטח יודע מי זה נינג'ה. אולי אפילו שיחקת את זה בעצמך. Fortnite הוא סנסציה תרבותית, ואנשים אובססיביים – אבל האם משחק הווידאו טוב לילדים? לדברי המומחים, אין הרבה מה לדאוג, ויש אפילו כמה יתרונות חשובים להוריד פורטנייט ולשחק עם הילדים. הנה למה.

האם Fortnite בסדר לילדים?

משחקי וידאו יכולים להיות פעילות בריאה לילדים, במיוחד בתקופה שבה אנחנו צריכים למצוא דרכים רבות יותר להישאר מבדר בבית מאי פעם. אבל להורים יש כמה הסתייגויות כשזה מגיע לפורטנייט. בואו נעבור על כמה מהחששות הנפוצים כדי לראות מדוע פורטנייט מתאים לילדים לשחק.

יש ילדים שממש אוהבים את Fortnite. ישנם סיפורי אימה על "התמכרות" לפורטנייט שעשויים להפחיד כמה הורים, אבל האמת היא שיש סיכונים במשחק יתר של כל משחק. הדרך הטובה ביותר לוודא שהילדים שלך מציבים גבולות ורודפים אחר מגוון תחומי עניין מחוץ לפורטנייט? דבר איתם בקביעות על הרגלי משחק הווידאו שלהם.

חלק מההורים עשויים גם להיות מודאגים שהאלימות ב-Fortnite, שהיא יורה של משחקי וידאו, עלולה להיות בלתי הולמת עבור ילדיהם או שתהיה לה השפעה שלילית עליהם. כל עוד הילדים שלכם גדולים מספיק כדי לשחק בפורטנייט (עוד על גילאים מומלצים בהמשך), הם אמורים להיות בסדר. האלימות בפורטנייט היא קריקטורית, ומחקרים מראים שחשיפה לאלימות במשחקי וידאו לא גורמת לילדים להיות אלימים בעצמם.

מה לגבי הסיכונים של אינטראקציה עם זרים באינטרנט דרך Fortnite? שוב, אתה יכול לעזור לילדך להישאר בטוח על ידי תקשורת איתו לגבי פרטיות והתנהגות הולמת באינטרנט. עם נוהלי בטיחות בריאים, Fortnite יכולה למעשה להפוך לדרך מצוינת עבור ילדים להתרועע וליצור קשרים בעלי ערך.

על ידי מעקב אחר ילדך, תוכל לדעת אם Fortnite מתאים לו. אם הם מכירים חברים חדשים ומרגישים טוב עם עצמם, תמכו בהתרגשות שלהם. אם הם מרגישים רע או מתנהגים, עזרו להם לחשוב מחדש על מערכת היחסים שלהם עם משחק הווידאו.

לאיזה גילאים פורטנייט מתאים?

Fortnite מדורגת T for Teen על ידי ESRB (Entertainment Software Rating Board), מה שאומר שהיא מומלצת לילדים מגיל 13 ומעלה. אבל הרבה ילדים צעירים יותר משחקים בפורטנייט, חלקם צעירים עד גיל בית הספר היסודי. האם זה בסדר?

הכל תלוי בילד הפרט. עד כמה הם בוגרים? האם הם יכולים לעמוד במגבלות על זמן משחק? האם הם מבלים זמן גם בתחומי עניין אחרים? אתה מכיר את הילד שלך הכי טוב, ואתה יכול לעשות את השיחה הזו.

למה אני צריך לתת לילד שלי לשחק Fortnite?

משחקים מסוימים כמו Minecraft ו-Roblox יכולים בבירור לעודד צמיחה בעלת ערך בתחומים כמו יצירתיות וכישורי STEM. אבל על פני השטח, Fortnite לא נראה כמו חינוכי. אז מה הם היתרונות של משחק Fortnite לילדים?

1 פתרון בעיות

Fortnite הוא לא רק יורה מטופש של משחקי וידאו. יש לו גם מצב ארגז חול יצירתי שבו משתמשים יכולים ליצור מפות ומצבי משחק מותאמים אישית משלהם. למצב זה יש פוטנציאל לעודד יצירתיות וללמד כישורי פתרון בעיות והנדסה בדיוק כמו Minecraft ו-Roblox. ילדים יכולים להשתמש בו כדי לבנות מבנים וחפצים מטורפים ואפילו לפתח סוגים אחרים של משחקים בתוך Fortnite.

2 "מקום שלישי"

בימים אלה, ילדים מבלים זמן רב בשיעורי בית ובלימודים חוץ, וכולנו צריכים לבלות את רוב הזמן הפנוי שלנו בבית. זה אומר שקשה לילדים למצוא "מקום שלישי" – מקום מחוץ לבית הספר ולבית להתרועע בעצמם.

לפי קורט סקוויר, פרופסור לאינפורמטיקה ב-UC Irvine, ומתיו גאידוס, חוקר עיצוב במעבדת מערכות ההוראה ב-MIT, Fortnite יכולה להיות מרחב כזה לילדים. זה חשוב מכיוון שבמקום שלישי ילדים יכולים ללמוד "לנהל משא ומתן על סכסוך, להיות עצמאיים ולחקור איזה סוג של אדם הם רוצים להיות."

3 קהילה

במקום שלישי כמו Fortnite, ילדים יכולים למצוא גם תחושת קהילה חשובה. קבוצות עמיתים מקוונות כמו חמולות משחקים או קולקטיבים יכולות ליצור חברויות חזקות כמו קשרים אישיים, ותחושת השייכות ממערכות היחסים הללו יכולה להגביר את הביטחון העצמי של הילדים ואת העמידות שלהם נגד תוצאות שליליות כמו שימוש בסמים ודיכאון. (בצד השני, מחקרים מסוימים מצביעים על כך שילדים שנותרו מחוץ למשחקים והפעילות התרבותית שמקיפה אותו עלולים להתנכר ולהתנתק מבחינה חברתית).

לסיכום

אם ילדכם מתלהב להתחבר לגיימרים צעירים אחרים, תוכלו גם לבדוק אם לבית הספר שלהם יש מועדון משחקים או אולי מעוניין ליצור אחד כזה – או להירשם לשיעור פיתוח משחקי וידאו וירטואליים כמו אלה שתוכלו למצוא ב- Sawyer .

תוכן עניינים